Kiedy warto przeprowadzić dezynfekcję w gastronomii?
Prowadzenie lokalu gastronomicznego związane jest z koniecznością spełniania wielu kryteriów, a także trzymania się dość surowych przepisów. Zwłaszcza tych związanych z higieną oraz ogólnymi warunkami panującymi w kuchni i innych pomieszczeniach, w których pojawia się żywność. Jeśli więc w budynku pojawią się pluskwy bądź szkodliwe mikroorganizmy, konieczna będzie skuteczne dezynfekcja.
Należy zająć się nią natychmiast po wykryciu zagrożenia. Bagatelizowanie problemu i opóźnianie prowadzonych działań wpłynie negatywnie na rangę lokalu, może skończyć się także konsekwencjami prawnymi i finansowymi. Warto w tym miejscu podkreślić, że dezynfekcja może mieć różne oblicza. Wynika to, rzecz jasna, ze specyfiki problemu.
Usuwanie pluskiew i prusaków
W sytuacji, gdy w restauracji lub barze pojawią się owady, konieczne jest szybkie działanie. Ich obecność będzie bowiem niezwykle szkodliwe i groźna – zarówno dla właścicieli i pracowników, jak i klientów. Pluskwy mogą powodować drobne ugryzienia, prowadzące do zaczerwienienia, a nawet poważniejszych zmian alergicznych. Prusaki natomiast przenoszą natomiast zarazki oraz bakterie, które z kolei prowadzą do różnych chorób.
Trzeba podkreślić, że temp rozprzestrzeniania się pluskiew i prusaków jest ogromne. Nawet jeden dzień zwłoki może znacząco pogorszyć sytuację. Zwłaszcza że owady rozwijają się nie tylko w miejscach brudnych. Sprzyja im podwyższona wilgotność, jak również obecność produktów spożywczych. Sprawia to, że dezynfekcja powinna zostać przeprowadzona natychmiast. Na czym może polegać?
Przede wszystkim warto decydować się na usługi świadczone przez profesjonalistów. Dokonają oni szczegółowej oceny sytuacji, na podstawie której dobiorą optymalne rozwiązania. Co ważne, dysponują oni specjalistycznym sprzętem, gwarantującym wysoką skuteczność działania.
Ozonowanie lokali gastronomicznych
Dezynfekcja może polegać na neutralizacji wirusów i bakterii, które unoszą się w powietrzu, a także osadzają na przedmiotach codziennego użytku. Najczęściej stosowaną metodą jest w tym przypadku ozonowanie, przeprowadzanie w wielu budynkach, również w lokalach gastronomicznych.
Podobnie jak w przypadku takich usług jak odpluskwianie i usuwanie prusaków, najlepiej zdać się na wiedzę i doświadczenie fachowców. Obsługują oni nowoczesne urządzenia zwane ozonatorami. Jak sama nazwa wskazuje, generują one ozon, który wyróżnia się właściwościami antybakteryjnymi i antywirusowymi. To jednak nie koniec. Eliminuje on bowiem też pleśń, grzyby i nieprzyjemne zapachy. Tego typu usługi mogą więc okazać się niezwykle korzystne. Kiedy i dlaczego warto postawić na ozonowanie?
- W przypadku zwiększonego zagrożenia wirusowego i bakteryjnego.
- W sytuacji, gdy ostatnia dezynfekcja lokalu realizowana była dawno temu.
- Żeby zachęcić klientów do skorzystania z oferty.
- W celu zdobycia przewagi konkurencyjnej i budowy pozytywnego wizerunku na rynku.
Ozonowanie warto przeprowadzać regularnie. W ten sposób łatwiej jest uniknąć wielu nieprawidłowości, które mogą wpłynąć na funkcjonowanie lokalu, jak również na jego odbiór wśród klientów.
Niezależnie od źródła i rodzaju problemu, współpraca z profesjonalistami wydaje się zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Dzięki ich wiedzy, doświadczeniu, a także bogatemu wyposażeniu dezynfekcja przebiegnie bez zastrzeżeń. Okaże się ponadto w pełni skuteczna, co oczywiście wpłynie na możliwość uporania sobie z problemami i ewentualnym zagrożeniem, które utrudni prowadzenie biznesu.
0 komentarzy on Kiedy warto przeprowadzić dezynfekcję w gastronomii?